Ste tu Unipetrol Slovensko/  O nás/  ORLEN Rebranding
Velikost textu:  A AA
ORLEN Rebranding

Česká rafinérska a petrochemická skupina Unipetrol mení svoj názov a logo na ORLEN Unipetrol. Zmena sa od 1. februára 2021 týka aj slovenskej dcérskej spoločnosti. Tento krok je faktickým dokončením úplnej príslušnosti k nadnárodnej skupine ORLEN, ktorá je najväčšou spoločnosťou v strednej a východnej Európe. Skupina ORLEN vstúpila do českého Unipetrolu v roku 2005 ako majoritný akcionár a v októbri roku 2018 sa stala jeho jediným, stopercentným vlastníkom.

 

Unipetrol Slovensko patrí medzi popredné spoločnosti slovenského veľkoobchodného trhu s pohonnými hmotami a mazivami a z hľadiska predaného množstva je jedným z najväčších distribútorov na Slovensku. Súčasťou Unipetrolu je aj sieť čerpacích staníc Benzina ORLEN v Česku a na Slovensku. V Česku je Benzina ORLEN s počtom 416 staníc najväčším reťazcom, na Slovensku prevádzkuje po roku pôsobenia už 13 čerpacích staníc.

  

„Verím, že nám vizuálne spojenie so skupinou ORLEN, ktorá patrí k najsilnejším európskym spoločnostiam na poli chemického priemyslu a energetiky, prinesie ďalšie upevnenie pozície na našich trhoch,“ uviedol Tomasz Wiatrak, predseda predstavenstva skupiny Unipetrol, a dodal: „Som rád, že sa pri práci na realizácii našich ambicióznych cieľov môžeme oprieť o takého spoľahlivého a progresívneho vlastníka, akým je skupina ORLEN. Ctíme rovnaké hodnoty a spoločne kráčame cestou modernizácie, inovácií a hľadania ekologickejších riešení.“

 

Unipetrol odteraz môže naplno využívať silnú obchodnú, finančnú a marketingovú pozíciu skupiny ORLEN na svetových trhoch a ťažiť zo vzájomných synergií v oblasti výskumu a vývoja, nákupu surovín a služieb, výroby a predaja produktov. „Nové logo ORLEN Unipetrol nám tiež prinesie zjednodušenie komunikácie a možnosť využiť medzinárodné marketingové projekty skupiny ORLEN,“ zdôraznil Tomasz Wiatrak.

 

 

Skupina ORLEN je najväčšia spoločnosť v strednej a východnej Európe a je vedená v prestížnych svetových rebríčkoch, ako sú Fortune Global 500 a Platts TOP250. Pôsobí na šiestich domácich trhoch v Poľsku, Českej republike, Nemecku, Litve, Maďarsku, na Slovensku a v Kanade. Vlastní najmodernejšie integrované aktíva s ročnou spracovateľskou kapacitou viac ako 35 miliónov ton rôznych druhov ropy, z čoho bezmála osem miliónov ton ropy sa spracúva v dvoch českých rafinériách v Záluží pri Litvínove a Kralupoch nad Vltavou.

 

Ponuka skupiny ORLEN zahŕňa viac než 50 špičkových petrochemických a rafinérskych produktov, ktoré sa predávajú vo viac než 110 krajinách na 6 kontinentoch. V maloobchodnom segmente predáva skupina ORLEN svoje produkty prostredníctvom najväčšej siete v regióne s viac než 2 800 modernými čerpacími stanicami. Hodnota značky ORLEN dosahuje výšku 30 miliárd korún. Skupina ORLEN plánuje v najbližších desiatich rokoch znížiť emisie uhlíka zo svojich rafinérskych, petrochemických a energetických aktivít o 33 percent a do roku 2050 chce byť uhlíkovo neutrálna.

 

Skupina Unipetrol je najväčšou rafinérskou a petrochemickou spoločnosťou v Česku. S tržbami vo výške 129 miliárd za rok 2019 patrí medzi päť najväčších spoločností v Českej republike. Zameriava sa na spracovanie ropy a na výrobu, distribúciu a predaj pohonných hmôt a petrochemických produktov, najmä plastov a hnojív. Vo všetkých týchto oblastiach patrí medzi významných hráčov na českom i stredoeurópskom trhu. Do skupiny Unipetrol spadajú rafinérie a výrobné závody v Litvínove a Kralupoch nad Vltavou, spoločnosť Paramo so značkou Mogul v Pardubiciach a Kolíne, neratovická spoločnosť Spolana a dve výskumné centrá v Litvínove a Brne.

 

Identifikačné čísla spoločností, adresy sídel a fakturačné údaje zostávajú aj po 1. februári 2021 rovnaké. Nedochádza ani k žiadnej zmene vo vlastníckej štruktúre a aj platnosť vzájomných zmluvných vzťahov zostáva bez akýchkoľvek zmien.

 
 
 

Značky Skupiny UNIPETROL