Ste tu orlenunipetrol.sk > SK/  O nás
Velikost textu:  A AA
O nás

ORLEN Unipetrol Slovakia je súčasťou skupiny ORLEN Unipetrol a patrí medzi popredné spoločnosti slovenského veľkoobchodného trhu s pohonnými hmotami a mazivami.

Spoločnosť sa zaoberá predajom palív a mazív z produkcie rafinérií skupiny ORLEN Unipetrol - Česká republika. Z hľadiska predaného množstva patrí ORLEN Unipetrol Slovakia k najväčším distribútorom palív a mazív na Slovensku.

K 1.1.2016 došlo z dôvodu konsolidácie aktivít skupiny ORLEN Unipetrol v Slovenskej republike k zlúčeniu jeho dcérskych spoločností ORLEN Unipetrol Slovakia a Mogul Slovakia. Hlavným poslaním spoločnosti Mogul Slovakia bol predaj olejov a plastických mazív značiek MOGUL a PARAMO v Slovenskej republike. V obchodných aktivitách Mogul Slovakia  pokračuje ORLEN Unipetrol Slovakia ako jeho právny nástupca.

ORLEN Unipetrol je vedúcou skupinou v oblasti petrochémie v Českej republike. V roku 2005 sa stal súčasťou najväčšej  skupiny v oblasti petrochémie v strednej Európe, kde spadá pod skupinu PKN Orlen.

Skupina ORLEN Unipetrol

  • 2 rafinérie / Litvínov a Kralupy nad Vltavou, ročná konverzná kapacita 8,7 miliónov ton ropy
  • 3 polyolefinové jednotky s ročnou kapacitou 595 tisíc ton
  • etylénová jednotka s ročnou kapacitou 544 tisíc ton
  • Aktuálne 431 čerpacích staníc Benzina v Českej republike, 51 čerpacích staníc na Slovensku a 79 čerpacích staníc v Maďarsku (28. 2. 2023)  ​
  • široká škála dopravných služieb ​​

Struktura​ akcionářů

PKN ORLE​N S.A. - 100 %​​ ​

​​​

 
 

Značky Skupiny UNIPETROL